Четвер, 25.02.2021, 02:18

.

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Вал-Дитинець

Вал-Дитинець

До часів, коли Київська Русь розпалася на удільні князівства, відноситься Вал-Дитинець – давньоруська твердиня, яка розташована неподалік від Горині .

Багато небезпек чекало на людину. Нападали чужоземні загарбники і завдавали багато лиха. Але не менше лиха зазнавали горбаківці від сусідніх князівств, бо між князями в той час точилася боротьба за землю і владу. Саме тоді, в одинадцятому столітті, проходили кордони в основному вздовж річок. А на кордонах будували укріплення подібні до Валу.

Горбаківський Вал – великий земляний насип, схили якого були висотою 6-8 метрів. Вал має форму кола діаметром 150-170 метрів.

З боку річки Горинь схил значно вищий, ніж з протилежного. Напевно, з боку ріки була найбільша небезпека. У середині Валу – невеликий видолинок. Забратися на вал збоку очікуваного нападу ще й нині дуже важко, бо схили за довгі століття майже не осіли.

На валу немає ніяких слідів будівництва, жодного камінчика. Мабуть, він був огороджений високим дерев’яним частоколом і всі будівлі були дерев’яні. Те, що будівлі були, свідчать підвищення на краях. Очевидно, на дерев’яних вишках спостерігали за місцевістю дозорці. Помітивши ворога, вони посилали гінців у стольне місто чи давали знак вогнем, попереджаючи люд і князя про небезпеку.

Маючи вигідне місце розташування, Вал являє собою невеличку, але міцну твердиню, де оборонці могли довго протриматися.

 

Пам’ятний знак встановлений на Валу, на якому напис: «Пам’ятник археології. Охороняється законом»

Категорія: Мої статті | Додав: allabiblioteka (11.03.2016)
Переглядів: 267 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar