Понеділок, 30.01.2023, 03:47

.

Календар
«  Січень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Досвід бібліотеки

http://x-lines.ru/letters/i/cyrillicscript/1454/08080d/28/0/4nx7dygoz5emmwf44gbpbxqosyopbpgt15ea9wf54ggpbxqt15eadwcn4ggy.png

http://x-lines.ru/letters/i/cyrillicscript/0476/0b0b98/26/0/rmejfwcb4n41bwf94gypbxty4nnpbcstodem7wf94gbuw.png

http://x-lines.ru/letters/i/cyrillicscript/0476/0b0b98/26/0/4gd7bqgtomembwf3foopbpgt15emxwf74napbcsosdemuwcb4g81r.png

Основною метою створення даного проекту  є зростання потреб українських громадян в інформації про ЄС та євроінтеграцію.

Перед бібліотекою  постають основні завдання такі як, привернути увагу користувачів до бібліотеки, як інформаційного центру; розширити кругозір молодих людей; сприяти інформуванню місцевої громади про можливості які відкриваються завдяки Європейському союзу і способах використання цих можливостей; заохочення до вивчення іноземних мов; навчати роботи в мережі Інтернет з даної тематики та можливостей для самоосвіти.

З метою реалізації проекту заплановано надання систематизованої інформації з питань можливостей українців в Європейському просторі, таким цільовим групам як молодь, учні школи, педагоги, студенти, батьки. Особливо тим молодим людям які не мають вільного доступу до Інтернет ресурсів або ж не мають практичних навичок у пошуку та розміщені інформації про євроінтеграцію та європейську освіту в мережі Інтернет.

Сьогодні перспективи сільської бібліотеки пов'язані з поєднанням функціональних традицій бібліотеки та сучасного інформаційного центру.

Для подальшого свого розвитку бібліотека вирішила створити Європейський клуб, як форму яка охоплює різноманітні сфери, займаючись вивченням Європи, європейської інтеграції, історії, географії, культури, мистецтва, науки.

Європейський клуб « Співдружність» розпочав свою роботу в 2013 році, головою клубу є завідувачка бібліотекою Мамотюк Ірина Миколаївна, клуб координує свою роботу згідно затвердженого статуту про клуб.

Девіз клубу «Всі рівні – всі різні! Толерантні та доброзичливі»! Своє майбутнє створюємо сьогодні, а не завтра!».

Основними завданнями Євроклубу  в допомозі у проекті є поширювати дану інформацію серед установ, організацій, а також членів кубу, учнів школи, знайомих, мешканців села; виховувати повагу до національних, духовних, культурних надбань європейських народів, свідомого  громадянина України та Європи.

Євроклуб, як об'єднання учасників за інтересами, передбачає проведення різних заходів: конкурсів, вікторин, круглих столів, віртуальних мандрівок, презентацій, квестів, свято Європи тощо. Протягом року проводяться заходи, для підтримки даного проекту згідно затвердженого плану роботи, який оновлюється щорічно:

План роботи клубу на 2017 рік.

Провести засідання клубу:

- організувати збір членів клубу, ознайомити з планом роботи на рік. Термін виконання - I кв.;

- «Знайомство з традиціями святкування Нового року в країнах Європи» - січень;

- акція «Подаруй бібліотеці свою дитячу книгу» (до Міжнародного дня дарування книжок)  -  лютий;

- гра «Європа у нашому житті» - травень;

- презентація «Парад європейських мов» (До Міжнародного дня європейських мов) - вересень;

- вікторина «Що ти знаєш про англомовні країни ?» - жовтень;

- конкурс «Найкращий знавець англійської мови» - жовтень;

- година поезії «Поезія поетів країн Європи» - березень;

- інформаційний дайджест «Подорож до Лондона» - листопад;

- озвучена виставка «Казки Англії» - квітень;

- свято Європи: «Фестиваль Європейських країн»,  конкурс малюнків «Україна – європейська держава» - травень;

- конкурс анекдотів «Англійський гумор» (До Дня гумору) – квітень;

- бесіда «Катастрофи нашого часу» (до Міжнародного дня пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф. День Чорнобильської трагедії) – квітень;

- провести засідання клубу.  Підбити підсумки роботи за рік та обговорити план роботи на наступний рік – листопад;

- дискусія «Збройні сили України та Європи. Спільне та відмінне..." – грудень;

- година «Волонтери врятують світ» (до дня Волонтерства) – грудень.

Заходи які проводяться на допомогу проекту обговорюються на засіданнях активу Євроклубу, які плануються згідно статуту 2 рази на рік.

У клубі молодь вчиться активності, толерантності. Членами клубу які допомагають отримати дану інформацію  громаді, та підтримують проект є 15 учасників, учні 7- 9класів Горбаківської ЗОШ: Кравчук Софія Володимирівна, Король Анна Юріївна, Власюк Світлана Іванівна, Котовець Тетяна Сергіївна, Сойко Марія Миколаївна, Абрамова Варвара Юріївна,  Монько Світлана Володимирівна, Хеленюк Ірина Василівна, Пастушок Інна Олексіївна, Таюк Максим Іванович,  Яремчук Яна Іванівна, Лящук Любомир Олегович, Наумчук Іванна Володиирівна,  Пастушок Каріна Олександрівна, Іванчук Оксана Вікторівна.

За допомогою проекту отримана інформація, набуті знання та досвід допоможуть у навчанні як у школі, так і у вищих навчальних закладах, а в майбутньому у виборі професії. Проведення різних заходів, заохотять учнів до роботи в новому європейському вимірі. Окрім знань про Європу, сприяють умінню працювати з інформацією, використовувати її, спілкуватись, працювати в команді, поглиблять  знання молоді, збагатять навчально-виховний процес.

Партнерами в подальшій  реалізації проекту бібліотека вбачає налагодження зв'язків з органами місцевого самоврядування, місцевими ЗМІ, зацікавленими  громадянами, педагогами. Які  забезпечать  не лише позитивний  імідж бібліотеки, а й якісний початок співпраці.

Проект дає можливість користувачам отримати інформацію про ЄС, європейську спільноту. Учні школи отримають цікаві знання, нові знайомства з країнами ЄС, набудуть життєво необхідних компетенцій для життя в Європейському співтоваристві. Вчителям надасть збільшення досвіду і ефективності роботи в позашкільній діяльності, професійний ріст, нові форми роботи з учнями.

Завдяки  впровадженню проекту робота бібліотеки  наповниться новим змістом. Така  робота є ефективним інструментом залучення нових користувачів до бібліотеки, засобом створення її позитивного іміджу.

Щоб подальша діяльність у проекті була успішною, ініціативна група має:

- обговорити і спрогнозувати плани діяльності євро клубу « Співдружність»;

- ознайомитися з кращою практикою діяльності євро клубів України;

- розробити план дій та розподілити обов'язки серед членів клубу;

- проінформувати громадськість про проект та його мету.